Gut hastalığı nedir ,hacamatla tedavisi mümkünmü ?
Beyefe ogrenci pansiyonu beysehir

Gut hastalığı nedir ?

                       GUT HASTALIĞI NEDİR?

Ürik asidin kandaki seviyesinin artması ve vücutta çeşitli dokulara ürat kristallerinin oturması ile kendini gösteren bir hastalıktır. Halk arasında nikris hastalığı veya damla has­talığı olarak da bilinen gut, protein yapısındaki maddelerin atım şekli olan ürik asidin, atımasında bir sorun varsa ya da çok fazla üretiliyorsa bu madde vücutta birikir. Kanda bulu­nan miktarı artar. Ürik asidin eklemlerde birikmesi sonucu buralarda iltihap oluşur. Sağlam kişide ürik asit dokularda ve en çok da karaciğerde parçalanarak etkisizleştirilir. Ürik asit miktarının artmasında bazı faktörler rol oynamaktadır. Vücutta ürik asit üretimi aşırı dere­cede artmıştır ya da ürik asidin böbreklerden atılmasında bir bozukluk vardır.
Kan kanserleri, Akdeniz anemisi (kansızlığı), bazı kan hastalıkları, ağır zatürrenin yol açtığı solunum yetersizliği, bazı idrar söktürücü ilaçlar, aspirin, alkol alımı, yorgunluk hal­leri, hızlı kilo kaybettiren durumlar.
Gut hastalığı ataklar halinde gelir, ilk atak şiddetlidir Eklemlerde ağrı ve şişme olur. Özellikle ayak baş parmağında görülür. Parmak, çok hassaslasın şişme, kızarıklık ve ağrı hissi uyanır. Gece ya da sabaha karşı, uykudan uyandıracak kadar rahatsız edici bir ağrıdır.
Ataktan sonra, hastalık, herhangi bir belirti vermeden devam eder. Sadece yapılan test­lerle, kandaki ürik asit miktarının yüksek olduğu saptanır. Bu durum, başka atak geçirene kadar ki, yani iki atak arasındaki, ara dönemdir.
Eklemlerde, tuz kristalleri biriktiğinden, hareket kısıtlanması görülür. Ayrıca şekil bozuk­lukları, eklemlerin görevini yapamaması gibi durumlar ortaya çıkar. Bu tuz kristalleri, deri altında, avuç içinde, parmak uçlarında da şişliklere neden olur. Bir zararı yoktur. Fakat çok büyük olduğu durumlarda alınması gerekebilir.
Yenilmemesi Gerekenler:
  Tam yağlı süt, peynir, yağlı et suları ve bunlarla yapılmış çorbalar, yemekler
  Alkollü içecekler, boza,
  Sakatatlar (karaciğer, beyin, böbrek, dil, dalak, işkembe, kokoreç vb.)
  Av etleri (ördek, kaz, bıldırcın)
  Sucuk, pastırma, salam, sosis vb.
  Kabuklu deniz hayvanları (kalamar, karides vb.)
  Yağda kızartmalar (et, sebze, hamur işi kızartmaları)
  Çok yağlı yiyecekler (kaymak, krema, mayonez, çikolata, pasta vb.)
  Hayvani ve katı yağlar (tereyağı, margarin, iç yağı, kuyruk yağı)


Adanada Hacamat Yapan Yerler. Bozdoğanda hacamat yapan yerler. Buhar kent hacamat kursu depresyon belirtileri nelerdir Depresyon hastalığının belirtileri nelerdir. Dinimizde Hacamat Efelerde Hacamat yapan yerler Endişe hastalığının belirtileri nelerdir? Fobi hastalığının hacamatla tedavisi. Germencikde hacamat yapan yerler. Göz yorgunluğundan kaynaklanan baş ağrısı. Gut hastalığı nedir ? Hacalmat mazemeleri. Hacamat nedir? Hacamat Eğitimi Hacamat İçin Ücret Almak Caiz midir? Hacamat kupaları ve malzemeleri. Hacamat kursu takvimi Hacamat Nedir Hacamat Niçin yaptırılmalı? Hacamat Sertifikası Hacamat Takvimi Hacamat Takvimi hacamat yapan yerler Hacamat Yapılan Yerler Hacamatla dizanteri tedavisi Hacamatla romatizma tedavisi. Hacamatla Tedavisi Mümkün Bazı Hastalıklar. Hacamattan Sonra Ne Yapmalı. Hakkımızda. Hangi illerde hizmet vermekteyiz Hanımlarda Hacamat Hemoroit hastlığının tedavisi ne dir İletişim İncirliova da hacamat yapan yerler . İncirliova hacamat kursu Kabızlık Baş Ağrılarına Neden Olabilir. KAN DOLAŞIM BOZUKLUĞUNUN BELİRTİLERİ Karıcalanma nedir ? Nasıl oluşur. Konya hacamat kursu. KULAK HASTALIKLARI Kupa terapisi nedir ? Neden hastalanıyoruz? OMURGADAN KAYNAKLANAN BAŞ AĞRISI Romatizma ve Mafsal İltihabı. Safranbolu hacamat kursu. SİNÜZİTTEN KAYNAKLANAN BAŞ AĞRISI Sülük alan yerler. Sülük Eğitimi. Sülük tedavisinin tarihcesi ve bugünü. Sülükle Tedavi Eğitimi Toptan perakende sülük satışı. Türkiyede İdeal Hacamat Yapan Yerler Uşak Hacamat Kursu. Hacamat Tedavisi Sülükle Tedavi Sülük Satışı Hacamat Malzemeleri toptan ve perakende satışı. Hacamat Yapan Kişide Bulunması Gereken Özellikler. Manuel Terapi,Kuru İnne, Hacamat ve sülük kursu. Depresyon,İçe Dönüklük ,Uykusuzluk ve Gerginlik hastalığına hacamat Konya hacamat merkezi olarak verdiğimiz kurs il ve ilçeler. SAFRA VE KARACİĞER RAHATSIZLIĞINDAN KAYNAKLANAN BAŞ AĞRISI